سال 1397: حمایت از کالای ایرانیرئیس شورای حمل و نقل استان از آمادگی دستگاههای عضو شورای حمل و نقل برای استقبال از مسافرین نوروزی دربهار 97 خبر داد .
همگام با حمل و نقل مازندران در نوروز 97

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان مازندران مهندس عبداله بهادری مدیر کل راه و شهرسازی و رئیس شورای حمل و نقل استان ضمن اعلام این خبر افزود : استان مازندران با مساحت 24091/3کیلومتر مربع ( 1/46  مساحت کل کشور) و راه اصلی و فرعی (2/84 درصد از کل کشور) به دلیل واقع شدن در مسیر ترانزیتی آسیا میانه و وجود بنادر حاشیه جنوبی ،شمال غرب ، شمال شرقی کشور و مسیر تهران – مشهد و برخورداری از تمامی شقوق حمل و نقل به ویژه پتانسیل های گردشگری و مواهب طبیعی به خصوص در ایام تعطیلات از پرترافیک ترین راههای کشور محسوب میگردد.

مهندس عبداله بهادری ضمن اشاره به طرح افزایش ایمنی و حمل  و نقل مسافرین نوروزی تصریح نمود : این طرح که در ایام نوروزاز تاریخ 96/12/25آغاز و 97/1/15ادامه خواهد داشت در بخش حمل و نقل به اجرا درمی آید .  

وی هدف از اجرای طرح را ارائه خدمات  و سرویس دهی مناسب به هموطنان عزیز بویژه شهروندان مازندرانی و افزایش ضریب ایمنی جابجایی با بکارگیری از تمامی توان بخش حمل و نقل استان برشمرد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران ضمن اشاره به اقدامات انجام گرفته در این حوزه خاطر نشان ساخت : به منظور ارتقاء سطح ایمنی ، برقراری تردد ایمن و روان در سطح محورهای استان پروژه های راهسازی مختلفی آماده بهره برداری می باشد.

مهندس عبداله بهادری یادآور شد: در راستای ضرورت امر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی اقدامات گسترده اطلاع رسانی و برنامه های فرهنگی توسط شورای حمل و نقل استان در دست انجام بوده که امیدواریم این فعالیت ها در راستای اطلاع رسانی ، آگاهی و فرهنگ سازی نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری ایفا نماید.

رئیس شورای حمل و نقل استان ضمن اشاره به اقدامات انجام یافته در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود : مجموع عوامل راهداری با بسیج نیروها و بکارگیری درست از امکانات ، تجهیزات و ماشین آلات  و با برنامه ریزی منظم و مدون برای استقبال از مسافرین نوروزی آمادگی لازم را داشته و دارد .

وی به استقرار33 اکیپ راهداری با 320 راهدار و 250 دستگاه ماشین آلات در سطح محورهای ارتباطی استان خبر داد و افزود 22 راهدارخانه های ثابت و چادرهای سیار راهداری در سطح محورهای استان از 25 اسفند 96 تا 17 فروردین 97 آمادگی کامل برای پذیرایی و استقبال از مسافرین نوروزی و هموطنان را دارد.

مهندس بهادری درخصوص بخشی از اقدامات ایمن سازی  محورهای استان برای ایام نوروز اظهار داشت : اجراي روكش آسفالت ، پاكسازي و زيبا سازي حريم راهها ، نصب نيوجرسي ، نصب انواع تابلو و علائم ايمني ،نصب تابلو هاي فلورسنتي جهت آشكار سازي نقاط پر حادثه  ، بهبود وضعيت حفاظ ها و نگهداري روشنايي محورها ، ايمن سازي و ساماندهي نقاط پرحادثه ، خط كشي و لكه گيري ، شستشو و ترميم علائم ، جمع آوري لاشه حيواني و زباله در سطح محورها از جمله فعاليت هايي است كه به طور گسترده توسط راهداران پرتلاش در حال انجام مي باشد.

وی افزود : باتوجه به ورود گردشگران و مسافرین به استان و حجم بالای تردد و ترافیک در راه مواصلاتی و دیگر بخش های حمل و نقل می طلبد تا اقدامات به هنگامی درخصوص ایمن سازی و آرام سازی ترافیک صورت گیرد لذا خانواده حمل و نقل استان با برنامه ریزی از قبل تعیین شده فعالیت های گسترده ای در زمینه افزایش و ارتقاء ایمنی و راحتی و آسایش مسافران نوروزی در دستور کار دارند .

مهندس بهادری در ادامه اظهار امیدواری کرد: انشاء اله که با تلاش همکاران ساعی و خدمتگزار در حوزه های مختلف حمل و نقل بتوانیم لحظات خوشی را برای هموطنان عزیز رقم بزنیم و بتوانیم  با همدلی و تعامل بیشتر و رعایت کلیه مقررات و قوانین شاهد سالی بدون حوادث تلخ در کشور و استان عزیزمان باشیم  

امید است در سالی که در پیش رو داریم بتوانیم با عنایات  خداوندی شاهد بهبود بیش از پیش خدمت رسانی به مردم  عزیزمان در امور حمل و نقلی بوده و در شکوفایی و پیشبرد اهداف متعالی کشور عزیزمان ایران در صنعت حمل و نقل سهم باشیم .  

کد مطلب : ۸۱۷۰  / گروه : ROOT /  / ۱۳ اسفند ۱۳۹۶  /  بازدید : ۳۰۶

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز490
دیروز 2402
جمع 2213517

جدیدترین اخبار