سال 1397: حمایت از کالای ایرانیدر راستای استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های بین دستگاهی در محدوده های تاریخی شهرهای استان به عنوان یکی از محلات هدف بازآفرینی شهری پایدار، تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مورد امضاء قرار گرفت.
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک  بین اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری استان مازندران

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان، مهندس عبدالله بهادری مدیر کل راه و شهرسازی در این ارتباط افزود : در راستای سیاست گذاری، برنامه ریزی، مدیریت و اجرا به منظور حفاظت از محدوده های تاریخی- فرهنگی  شهرهای استان این تفاهم نامه به امضا طرفین رسیده است.

بهادری در ادامه افزود : هدف از انعقاد این تفاهم نامه بهره مندی و بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های سیاست گذاری، برنامه ریزی مدیریتی، اجرایی و حمایتی طرفین در راستای حفاظت از ابنیه و بافت های تاریخی و همچنین تقویت فرصت های شغلی از طریق صنایع دستی و گردشگری در محدوده های تاریخی به عنوان یکی از گونه های برنامه های احیاء، بهسازی و نوسازی شهرهای استان می باشد.

وی تاکید نمود : تدوین برنامه های اقدام مشترک راهبردی در حوزه گردشگری در محدوده های تاریخی- فرهنگی و همچنین تدوین و تصویب برنامه های ویژه در قالب بسته های تشویقی، حمایتی و مشارکتی با هدف مرمت، مقاوم سازی ابنیه تاریخی و  صیانت و ارتقاء کیفیت حیات اجتماعی و اقتصادی شهرها،  از اهداف کلیدی  این تفاهم نامه می باشد.

گفتنی است ، تفاهم نامه مذکور در راستای تفاهم نامه بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ، منعقد شده است.

کد مطلب : ۸۱۷۴  / گروه : ROOT /  / ۲۱ اسفند ۱۳۹۶  /  بازدید : ۱۹۹

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز501
دیروز 2402
جمع 2213528

جدیدترین اخبار