سال 1397: حمایت از کالای ایرانی
گزارش عملکرد اداره کل راه و شهرسازی مازندران در یک نگاه  - سال 1396

اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران در راستای ماموریت های محوله و بر اساس اهداف عملیاتی تعیین شده در ابتدای سال 1396 برای هر یک از حوزه های تخصصی در بخش سات و توسعه راه ها، فنی و اجرایی، مسکن و ساختمان، شهرسازی و معماری، عمران و بهسازی شهری و املاک و حقوقی فعالیت های چشمگیر و قابل توجهی داشته لذا به همین منظور اهم عملکرد آن در طول سال 1396 به شرح ذیل محقق گردید:

عملکرد در بخش مسکن و ساختمان :

1- در زمینه مسکن مهر که فعالیت در حوزه شهرهای 25 هزارنفر از جمله تکالیف این اداره کل بوده که در سال 1396 تعداد حدود 1000 واحد آن را به اتمام رسانده و آماده تحویل می باشد و نیز میانگین حدود 5 هزار واحد آن در دست ساخت در مرحله اسکلت و سقف و سفت کاری و نازک کاری انجام شده است.

2- در زمینه نظام مهندسی و ساختمان ، در این بخش نسبت به بررسی و امضای 6500 فقره از پرونده های پروانه اشتغال به کار مهندسی در زمینه های ارتقاء، تمدید، صدور و انتقال و المثنی اقدام گردید.

عملکرد در بخش عمران و بهسازی شهری :

در این بخش با تشکیل پرونده برای 2117 نفر متقاضی نسبت به پرداخت هفتاد و چهار میلیارد تومان تسهیلات وام بافت فرسوده اقدام گردید و همچنین نیز نسبت به پرويه های اجرایی تعریف شده در بافت فرسوده در زمینه های احداث پارک محله، فرهنگسرا و خانه محله، مرکز بهداشتی و درمانی، پارک معلولین، سالن ورزشی بانوان، بهسازی و جداره سازی پل و ...  با اعتباری بالغ بر 14000000000 تومان اقدام گردید.

عملکرد در بخش شهرسازی و معماری :

در این بخش در زمینه تشکیل کمیسیون ماده پنج و کارگروه زیربنایی ، نسبت به تشکیل جلسات اقدام و نیز در زمینه تهیه طرحهای توسعه شهری با تخصیص اعتباری معادل ده هزار و هفت میلیون ریال پیشرفت قابل توجهی در طرح های جامع و تفضیلی شهرهای آمل، بابل، امیرکلا، بهشهر، ساری، فریم شهر، زیراب، شیرگاه، نکا، رویان، نور، ایزدشهر داشته است.

عملکرد در بخش ساخت و توسعه راه ها:

در این بخش در زمینه اجرای پروژه های عمرانی در دست اجرا که 17 پروژه راهسازی و ابنیه فنی اعم از زیرگذر ، تقاطعريا، پل، تعریض، آبرو و ... با اعتباری معادل هفتاد و شش هزار  و هفتصد میلیون ریال پیشرفت قابل توجهی داشته است.

عملکرد در بخش فنی و اجرایی :

در این بخش با جذب اعتباری معادل 51440 میلیون ریال نسبت به اجرای 17 پروژه عمرانی ساخت ساختمانهای دولتی اعم از ساخت بخشداری – کتابخانه – آزمایشگاه واحد دامپزشکی – فرمانداری – ساختمانهای اداری – مجتمع فرهنگی و هنری – جهاد کشاورزی – صنعت و معدن و تجارت با پیشرفت قابل توجهی اقدام گردید.

عملکرد در بخش املاک و حقوقی:

در این بخش در زمینه های تملک اراضی واگذاری اراضی به اقشار ویژه – تهیه صورتمجلس تفکیکی واحدهای مسکن مهر و ... واگذاری نصاب مالکانه – امور حقوقی اقدامات قابل توجهی بعمل آمده بطوریکه در زمینه تملک اراضی 8/8 هکتار تملک در زمینه واگذاری نصاب مالکانه 3460 مترمربع مترمربع به 5 نفر از مالکین واگذار شده در زمینه حقوقی نیز 90 فقره از پرونده های حقوقی تعیین و تکلیف شد

کد مطلب : ۸۱۵۹  / گروه : ROOT /  / ۰۲ اسفند ۱۳۹۶  /  بازدید : ۴۲۸

آمار سایت

امروز491
دیروز 2402
جمع 2213518

جدیدترین اخبار